WUJ KRASNOLUD I BRAMA OPOWIEŚCI

3d-wuj-krasnolud-i-brama-opo

Recenzja książki Kuby Sosnowskiego

„Raptem podróżujący zobaczyli jakiś kształt przelatujący z prędkością błyskawicy kilkanaście metrów dalej. Krasnolud przetarł oczy ze zdumienia. Obiekt pojawił się ponownie, o wiele bliżej, migając przed oczami obserwatorów. Motyl obniżył lot, a za nim ostrzegawczo ryczące do siebie smoki. Ziemia przybliżała się z każdą sekundą, aż stała się czubkami leśnych drzew, a następnie zamieniła się w leśną polanę. Smoki położyły łby na ziemi. Karol nakazał Emce natychmiastowe wtulenie się w smocze ciało i zachowanie ciszy oraz spokoju. Nadaremnie.”

Przenieś się do świata dziecięcej fantazji z Emką i jej wujkiem krasnoludem Karolem.

Odkąd w życiu Emki pojawił się wujek, nic nie było takie jak wcześniej.

Emka z wujkiem Karolem wyruszyli na spotkanie z Bezimienną Guślarką, subgoblinami, syrenami, spalinowcami. A gdy zaginęli rodzice Emki, wybawieniem mogło być spotkanie z Bramą Opowieści. Polecieli więc na smokach na ratunek.

Przygody który ich spotykały, nie miały kresu, jak siła dziecięcej wyobraźni.

Kuba Sosnowski napisał książkę dla czytelników w wieku 9-99 lat 😉 Znakomicie odnajduje się w literaturze fantasy, niszowej na polskim rynku. Jest to alternatywa dla dziecka na spędzenie czasu przed komputerem, telefonem lub tabletem.

Stworzył barwną, wciągającą i pełną zaskakujących wątków opowieść. Fantastyczne przygody przeplatają refleksje nad dobrem i złem, sztuką dokonywania trudnych wyborów oraz decyzji.

Anna i Paweł Nowosielscy

Udostępnij post:

Inne posty