Współdzielnik – Wola jest eko

253437754_212647654324383_2349337772500085382_n

Współdzielnik to nowe Miejsce Aktywności Lokalnej założone wspólnie przez Wolskie Centrum Kultury i Wola Park. Mieszkańcy będą mogli się tam spotykać, spędzać wolny czas oraz poszerzać swoją wiedzę i umiejętności związane z życiem w duchu świadomej konsumpcji i zero waste. Zależy nam na tym, żeby w działalność nowego Miejsca Aktywności Lokalnej zaangażować różnorodne grupy – od młodzieży, przez rodziny z dziećmi, po seniorów i seniorki. We Współdzielniku będzie funkcjonował:

  • Darmowy sklep

Zgodnie z ideą ekonomii obiegu zamkniętego każdy będzie mógł przynieść niepotrzebne rzeczy i zabrać to, co może mu się przydać. Produkty, które do nas trafią, zostaną wyeksponowane w przestrzeni Współdzielnika.

  • Jadłodzielnia

W przestrzeni znajdzie się lodówka i szafki, które będą zachęcać do dzielenia się żywnością i ratowania produktów spożywczych przed zmarnowaniem.

  • Sala warsztatowa

Będą się w niej odbywały spotkania i warsztaty edukacyjne wokół budowania świadomości ekologicznej i klimatycznej, w tym szeroko pojętego zero waste.

  • Warsztat naprawczy

Stanowisko, przy którym będzie można naprawić sprzęty codziennego użytku np. odnowić krzesło czy usunąć drobną usterkę w mikserze.

  • Sanatorium dla roślin

Będziemy przywracać do życia rośliny doniczkowe, które są w kiepskiej kondycji i przekazywać je mieszkańcom, którzy chcą się nimi zaopiekować.

  • Strefa relaksu

Miejsce wyposażone w wygodne meble, w którym będzie można zrobić sobie przerwę od załatwiania spraw i odpocząć od zgiełku miasta.

Więcej informacji pod linkami:

https://www.facebook.com/wspoldzielnik

https://wspoldzielnik.wck-wola.pl/

 

Udostępnij post:

Inne posty