Samo zdrowie. Bądź Eko. Zbierz owoce i warzywa od lokalnych rolników, ogrodników, sadowników – wspieraj lokalne biznesy.

Untitled design

Lato – pora roku obfitująca w świeże owoce i warzywa. Jeśli bliska jest Wam filozofia eko, ekologiczne warzywa i owoce w pobliżu miasta, koniecznie poszukajcie w swoim otoczeniu miejsc gdzie możecie je kupić. Poszukiwania rozpocznijcie od miejscowego bazarku, lokalnych grup, ale my Wam proponujemy zapoznanie się ze stroną myzbieramy.pl. Na czym to polega? Jest to wyszukiwarka rolników oferujących możliwość dokonania osobistych zbiorów plonów.

Fantastyczny pomysł. Spędzisz ze swoją rodziną czas na świeżym powietrzu, aktywnie i co ważne, taka wyprawa ma ogromną wartość edukacyjną dla dzieci. Dowiedzą się jakie są rodzaje warzyw, gdzie i jak rosną oraz jak się je zbiera. Być może komuś z Was przypomną się wakacje u babci na wsi.

A my zupełnie przypadkiem wpadliśmy na ogłoszenie „Pana Borówki”, którego zareklamowała życzliwa sąsiadka 🙂 I tak w ramach przejażdżki rowerem dotarliśmy do zupełnie innej, czarodziejskiej krainy, w środku lasu. Hektary krzaków borówek, pomidorów, dyń, cukinii, fasoli i wielu innych warzyw. Uprawa ekologiczna, zero chemii.

Można pójść w pole i dokonać zbioru osobiście. Wtedy cena maleje. A jaka frajda! Zbiór borówki to czysta przyjemność.

Zapytacie gdzie jest to pole? W lesie, przy ul. Zagórzańskiej obok nr 82, uprawia warzywka i owoce przesympatyczny Pan. Miejsce poznacie po otwartej bramie i kartce „sprzedam borówki” – trzeba wjechać drogą za bramą wgłąb lasu.

Tel. do żony „Pana Borówki” 505420146
W załączeniu nasze foto z wyprawy.

Udostępnij post:

Inne posty