„PINOKIO” SPEKTAKL DLA DZIECI W TEATRZE CAPITOL

750_8219-1198x800

Teatralna adaptacja znanej na całym świecie bajki. To przepiękna i wzruszająca opowieść o wystruganym z magicznego drewna pajacyku, który staje się prawdziwym chłopcem.

Gdy poczciwy stolarz Gepetto tworzy Pinokia, ten od razu skacze, śmieje się, płacze i psoci jak prawdziwe dziecko. Jednak jego serce nic nie czuje. Gdy Dobra Wróżka ożywia pajacyka, musi on sam nauczyć się żyć w świecie wielu pokus. Na własnych błędach będzie poznawał dobro i zło. Z początku skupiony wyłącznie na sobie, uciekający od problemów i odpowiedzialności łobuziak, zachłystuje się wolnością. Pragnie być szczęśliwy za wszelką cenę i nie oglądać się na innych. Z czasem jednak dowie się, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.

Pełna zabawnych przygód historia Pinokia niesie ponadczasowe wartości oraz naukę dla nas samych.

Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli:
Spektakl „Pinokio” zawiera punkty w zakresie edukacji polonistycznej, plastycznej i etycznej. Rozwija umiejętności w zakresie percepcji wizualnej, obserwacji i doświadczeń oraz uważnego słuchania tekstów interpretowanych artystycznie. Uczeń określa, co jest dobre, a co złe w otaczającym go świecie na podstawie sytuacji przedstawionej w spektaklu. Ponadto „Pinokio” wchodzi w kanon lektur szkolnych – przedstawienie będzie znakomitym uzupełnieniem omawianej podczas lekcji lektury.

Autor: Carlo Collodi

Reżyseria i adaptacja tekstu: Tomasz Gawron

Scenografia: Iza Toroniewicz

Kostiumy: Krystian Szymczak

Muzyka: Agnieszka Szczepaniak

Teksty piosenek: Karolina Słyk

Choreografia: Wojciech Grudziński

Projekcje: Janusz Szymański

Wykonanie lalek: Barbara Grajny, Maja Krupińska

Głos Tuńczyka: Przemysław Stippa

Projekt plakatu: Urszula Gireń

Obsada: Joanna Halinowska, Grażyna Rogowska, Marlena Suder, Igor Obłoza, Michał Ziembicki

Spektakl rekomendowany dla Widzów w wieku 5 – 12 lat.

Więcej info pod linkiem: teatrcapitol.pl/spektakl/pinokio/

RECENZJE CZYTELNIKÓW „INFO RODZINKA WARSZAWA”

Patrycja: „Pinokio” to przedstawienie, które jest znane z lektur szkolnych, dzięki czemu możemy wrócić do czasów dzieciństwa. Przypominamy sobie historię o chłopcu bardzo miłym chociaż zbyt ufnym jak na dzisiejsze czasy, stworzonego przez stolarza Dżepetto. Pinokio ma do przejścia całkiem ciężka drogę, musi odróżnić dobro od zła, nauczyć się podejmować właściwe decyzje aby poznać co to prawdziwe życie . W spektaklu nauka na własnych błędach to najważniejsza lekcja dla całej widowni tych małych i tych dużych też. Spektakl został pięknie zagrany, fabuła bajki idealnie odwzorowana przy jednoczesnym zastosowaniu super efektów wizualnych i pięknej muzyce. Kontakt z widzem zachowany. Serdecznie polecam.”

Udostępnij post:

Inne posty