Nad Wisłą w Wilanowie – Zawady

4

Na wilanowskim brzegu Wisły można wpaść w zachwyt nad dzikością i unikalnością nadwiślańskiej przyrody, bogactem fauny i flory, szerokością piaszczystej plaży.

Wiosną warszawiacy i turyści wybierają się licznie na spacer na plażę, również z pieskami.

Jak dotrzeć nad brzeg rzeki? My dojechaliśmy autem ul. Zaściankową do Wału Zawadowskiego, skręciliśmy w lewo i zaparkowaliśmy.

Wał Zawadowski to wał przeciwpowodziowy. A tory, to fragment bocznicy kolejowej którą dostarcza się węgiel, mazut i biomasę do Elektrociepłowni Siekierki. W okresie wiosna – jesień przejeżdżający pociąg można spotkać niezwykle rzadko.

Co dalej? Wchodzimy po kilku schodkach na wał i schodzimy z niego po drugiej stronie, podążając wybraną ścieżką w kierunku Wisły.

Foto: Info Rodzinka Warszawa/AN

Na brak towarzystwa w weekend nie będziecie narzekać. Ale każdy rozchodzi się w swoją stronę i nie ma tłoku.

Ścieżki są wąskie i nieuregulowane. Odradzam spacer z wózkiem dla małego dziecka lub osobie poruszającej się na wózku. Rowerem? Warto spróbować. Będzie to jednak niejednokrotnie trudne.

Dzikość przyrody wzdłuż ścieżki jest zachwycająca. Można np. dostrzeć świeże efekty pracy bobra, wsłuchać się w śpiew ptaków i podziwiać budzącą się do życia przyrodę, w naturalnym nadwiślańskim środowisku.

A gdy już dotrzecie nad brzeg rzeki, powitają was piękne widoki, rozległa plaża i fascynujące miejsca widokowe.

Foto: Info Rodzinka Warszawa/AN
Foto: Info Rodzinka Warszawa/AN
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 6-1024x770.png
Foto: Info Rodzinka Warszawa/AN
Foto: Info Rodzinka Warszawa/AN

Anna Nowosielska

Udostępnij post:

Inne posty