MUSICAL DREAMS W TEATRZE CAPITOL

275523204_5501166859910619_271679270204932029_n

Musical „Dreams” to nowy projekt twórców i aktorów musicalu „Friends”, który już jesienią 2020 roku zagości na deskach Teatru Capitol!
Szkoła musicalowa B&B tym razem przedstawi historię o marzeniach młodych ludzi, którzy mimo narzuconego systemu, niezależnych od ich uwarunkowań społecznych, chce realizować swoje cele i plany.

„Dreams” to pełna emocji opowieść o relacjach – rodzica i dziecka, nauczyciela i ucznia.
Historia o współczesnych problemach i wyzwaniach, przed którymi stoją dzieci, młodzież i dorośli.
Wartka akcja, punkty zwrotne, emocje i wzruszenia.
Zabawne, ale i pełne refleksji dialogi, znakomita gra młodych aktorów znanych już – młodej teatralnej publiczności – z hitowego musicalu „Friends”. 

„Wmówiono nam, że błędów powinniśmy się wstydzić, a to błędy nas uczą i pozwalają iść do przodu. Ilość popełnionych błędów jest odzwierciedleniem Twojej ciężkiej pracy”.

Akcja spektaklu rozgrywa się na sali prób i na teatralnej scenie – podczas przesłuchań do nowego musicalu „Dreams”. Każdy z bohaterów przedstawia siebie – opowiada o swoich pasjach, talentach, ale też o problemach, z którymi musi mierzyć się w codziennym życiu.

„Nigdy nie daj się ocenić jednakową miarą, bo to co wnosisz i kim chcesz być nie podlega ocenie”.

Jednym z głównych bohaterów spektaklu jest Mia, postać, która propaguje ekologiczny styl życia i podkreśla jak ważne jest dbanie o naturę i o naszą planetę. To jedno z jej przesłań.

Każdy w sobie ma talent i powinien go rozwijać, jednak musi mieć do tego naturalną przestrzeń. Żadne z naszych marzeń, nie będą mogły być zrealizowane, jeżeli sami w sobie nie zbudujemy świadomości i realizacji dbania o dobro naszej planety”

„Dreams”, to także musical, więc i tu nie może zabraknąć spektakularnych choreografii, grafik, dobrej muzyki, świetnych tekstów piosenek, które dopełniają znakomite dialogi aktorów.
Co ciekawe, autorem słów niektórych piosenek musicalowych jest młody aktor Wiktor Worotnik.

Nic więcej na temat fabuły już nie zdradzimy 😉 Przekonajcie się sami jakie przesłanie niesie ze sobą musical „Dreams.” Zapraszamy na spektakl do Teatru Capitol!

Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli:
Musical „Dreams” realizuje punkty z podstawy programowej z języka polskiego w zakresie kształcenia literackiego i kulturowego. Rozwija zainteresowanie kulturą w środowisku lokalnym. Aktorami i twórcami przedstawienia teatralnego są uczniowie, nauczyciele i artyści jednej z warszawskich szkół musicalowych – B&B. Ponadto, uczeń jest widzem artystycznego projektu edukacyjnego o charakterze interdyscyplinarnym, łączącym teatr i muzykę– to doświadczenie wpisuje się również w podstawę programową z muzyki. Fabuła spektaklu dotyczy m.in. kwestii okazywania szacunku i problemu przemocy w szkole – o tym z kolei wspomniane jest w podstawie programowej z zakresu edukacji etycznej. Co więcej, w spektaklu pojawiają się wątki proekologiczne – rozwój świadomości młodzieży w tym zakresie zakłada także podstawa programowa z przedmiotu Biologia

Instrukcja dla nauczycieli, jak skorzystać z programów m.st.Warszawy :  “Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą” oraz  “Kulturalny przedszkolak” –> KLIKNIJ TUTAJ

W cenie biletu po każdym spektaklu w tygodniu spotkanie z aktorami oraz prelekcja prowadzona przez eksperta ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce na temat marzeń, poczucia własnej wartości i samoakceptacji wśród dzieci i młodzieży. Postaramy się wspólnie odpowiedzieć m.in. na pytanie: czy wiara w siebie może pomóc w realizacji marzeń?

Produkcja: Szkoła Musicalowa B&B Marzena Barcik&Anna Butkiewicz

Scenariusz i Reżyseria: Marzena Barcik, Anna Butkiewicz, Karol Jasiński

Scenografia: Szkoła musicalowa B&B

Kostiumy:  „Unknow Style” Katarzyna Barcik

Muzyka: Stephen Schwartz, Justin Hurvitz, Alan Menken

Teksty piosenek: Anna Butkiewicz, Wiktor Worotnik

Choreografia: Marzena Barcik

Projekt plakatu: Szkoła musicalowa B&B

Obsada Musicalu Dreams:

Bartoszewicz Magdalena, Budny Julia, Feliksiak Nina, Grochal Maria, Gwizdak Artur, Hamrol Lena, Klimaszewska Natalia,  Kopiec Oliwia, Kręt Marianna, Kosińska Nina, Kudriawcew Lena, Mielczarek Jakub, Mirakowska Oliwia, Nartowska Kinga, Nowak Nikola, Paderewska Julia, Palpuchowska Julia, Pieńkosz Alicja, Pieńkosz Maria, Piszcz Katarzyna, Piwczyńska Antonina, Przybyłowicz Antonina, Romanowski Krystian, Rozbicka Zuzanna, Szatańska Zofia, Szenajch Natalia, Tarach Karina, Turowicz Helena, Wasilewska Oliwia, Wieczorkowska Liliana, Worotnik Wiktor, Zawadka Laura, Zięba Gabriela.

Spektakl rekomendowany dla Widzów w wieku 8 – 16 lat.

Musical „Dreams” wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.
Część dochodu z biletów przeznaczamy na pomoc dla  rówieśników twórców musicalu, podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

RECENZJE CZYTELNIKÓW INFO RODZINKA WARSZAWA

Ania: „Spektakl się bardzo podobał. I dla małych i dla dużych ,super spędzony czas. Dziękujemy ????

Joanna: „Dzięki Wam mogliśmy spędzić sobotnie przedpołudnie w magicznym Teatrze Capitol na musicalu Dreams.
Zachwyciła mnie historia ludzi wytrwale a jednocześnie „nie po trupach ” dążących do spełnienia swoich marzeń. Cudowni,wszechstronnie uzdolnieni młodzi ludzie którzy na scenie tworzą piękne show. Nie zabrakło tu wsparcia i przyjaźni między uczestnikami castingu.
Dziękuję za możliwość obejrzenia tego pięknego przedstawienia.”

Udostępnij post:

Inne posty