„KRÓLOWA ŚNIEGU” SPEKTAKL W TEATRZE CAPITOL – RECENZJA

Dziękujemy Klientom Allegro za tytuł (21)

Info Rodzinka Warszawa wybrała się do teatru Capitol na spektakl „Królowa Śniegu” – adaptację baśni Hansa Christiana Andersena.

Jak zainteresować współczesne dzieci opowieścią z XIX wieku? Okazuje się, że baśnie Andersena są w swym przekazie o zwycięstwie dobra nad złem i pochwałą miłości ponadczasowe.

Przygody Gerdy i Kaja oraz ich spotkanie z Królową Śniegu przedstawiono w nowoczesnej scenografii oraz zawarto w dialogach i w piosenkach wykonywanych przez aktorów.

W spektaklu przeplatają się chwile grozy z zabawnymi sytuacjami. Natomiast aktorzy wchodzą w interakcję z widownią.

Gdy zapytałam swojego syna która z ról podobała mu się najbardziej, wskazał na Królową Śniegu i Wronę.

Rzeczywiście Królowa Śniegu zagrana przez Panią Sandrę Korzeniak robi ogromne wrażenie. Aż wieje chłodem, ale zmusza przy tym do refleksji i zadumy.

Źródło foto: teatrcapitol.pl

Natomiast w rolę Diabła, Wrony, Księcia i Renifera wciela się Pan Maciej Babicz, którego charakteryzuje zaraźliwe poczucie humoru.

Źródło foto: teatrcapitol.pl

Oczywiście pozostali aktorzy m.in. Anna Zachciał w roli Gerdy, Maciej Kucharski w roli Kaja, również jako główni bohaterowie wspaniale odgrywali swe role.

Dzieci na widowni z przejęciem dopytywali rodziców: Czy królowa coś zrobi Kajowi? Czy Gerda znajdzie Kaja? Co będzie dalej?

Po spektaklu zadbano o animacje dla dzieci w radosnej atmosferze, przy skocznej współczesnej muzyce.

Foto: Info Rodzinka Warszawa

 

Video: Info Rodzinka Warszawa

Autor: Info Rodzinka Warszawa

Udostępnij post:

Inne posty