Dżungla w mieście – czyli nowy plac zabaw na Bielanach oraz Stawy Brustmana

1

Nie mogło nas zabraknąć w dżungli na Wawrzyszewie na Bielanach. Dlaczego? Ponieważ powstał tam nowy, nowoczesny i odlotowy plac zabaw 🙂

Plac cieszy się ogromnym powodzeniem, m.in. dlatego, że położony jest w znakomitej lokalizacji, tuż przy Stawach Brustmana, czyli nad wodą i przy scieżkach spacerowo-rekreacyjnych oraz w bezpośrednim sąsiedztwie budynków mieszkalnych. Jeśli się więc wybieracię w tę okolicę, warto zabrać np. rolki, hulajnogi lub rowery.

Na placu dzieci nie będę się nudzić. Gigantyczne zjeżdżalnie zachęcają do ruchu, nie brakuje również innych urządzeń: huśtawek, tyrolki, bujaczków itp. Nie zabraknie również piasku i bezpiecznego podłoża amortyzującego upadki. A to wszystko w otoczeniu bajecznej przyrody. Dzieci bardzo chętnie wędrują nad staw i obserwują małe kaczuszki oraz łyski. Woda przyciąga również wędkarzy.

Teren jest zadbany i sprzyja rekreacji oraz odpoczynkowi. Wokół wody znajduje się mnóstwo ławek, na których można odpocząć.

Nad stawami znajdują się pojemniki na karmę dla ptaków. Niestety były puste – może trafiliśmy pechowo.

Jak tam trafić? Wpiszcie w google „Plac zabaw przy stawach”, a system wyznaczy trasę.

A teraz zapraszamy nad Stawy Brustmana. Pierwszy raz – na Bielanach – widzieliśmy ciekawe ptaszki łyski, tym bardziej urocze, że z małymi łyskami.

Jak widać najbliższe otoczenie pozostaje w klimacie 🙂

Foto i tekst: Info Rodzinka Warszawa Ania i Paweł Nowosielscy

Udostępnij post:

Inne posty