Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie

IMG_20210630_124627

W Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie byliśmy drugi raz. Kilka lat temu wzięliśmy udział w dużej, ogólnodostępnej imprezie. Tym razem wybraliśmy się ot tak. Mój syn był jedynym dzieckiem. Odbywała się w tym czasie jedynie impreza dla seniorów w zacisznym kąciku.

A co to jest Centrum Edukacji Leśnej? To placówka edukacyjna dla osób w każdym wieku. Składa się z budynku i placu oraz ścieżek edukacyjnych, położonych w głębi lasu. Bez obaw do CEL prowadzi szeroka droga i na zmotoryzowanych gości czeka parking. Wszystko bezpłatnie. Jedynie organizacja ogniska lub imprezy związana jest z dodatkowymi opłatami.

Jakie atrakcje czekają na dzieci? Plac zabaw i ścieżki edukacyjne. Po wcześniejszym umówieniu w budynku można obejrzeć wystawę edukacyjną, oczywiście tematem przewodnim jest las.

Tym razem odwiedziliśmy ścieżkę edukacyjną Goździkowe Bagno i wspieliśmy się na Wydmę Śródlądową. Zarówno na terenie CEL, jak i na ścieżce edukacyjnej poradzą sobie nawet mniejsze dzieci, oczywiście pod opieką dorosłych. Wrażenia niesamowite.

CEL to bardzo urokliwe miejsce i polecamy je Wam z czystym sumieniem.

Więcej informacji pod linkiem: https://celestynow.warszawa.lasy.gov.pl/

Zapraszamy na foto spacer.

Udostępnij post:

Inne posty