Powoli zbliżamy się do zakończenia roku szkolnego. Oto 10 naszych propozycji na jednodniową wycieczkę szkolną z Warszawy.
PARK ROZRYWKI JULINEK

Potężna dawka świetnej
zabawy i edukacji w centrum Kampinoskiego Parku Narodowego 
Szczegóły pod linkiem: https://www.julinek.com.pl/pl-pakiety-dla-grup…
Przykładowy pakiet:
Mega Fun Open Junior
wiek 7-18 lat
cena 89,00 PLN
czas trwania 7 godzin
Park linowy
Kraina dmuchańców
Wesołe miasteczko
Tor tubingowy
Ścianka wspinaczkowa
Mini golf
Plac zabaw
Wystawa sztuki cyrkowej
Poducha
Żyroskop
Dedykowany opiekun grupy dodatkowo płatny 15 PLN/osoba
Obiad (filet z kurczaka, surówka, frytki, owoc, woda 0,5l)
Wstęp dla opiekuna gratis
Obiad dla opiekuna gratis *dotyczy 1 opiekuna na 10 osób
FARMA ILUZJI










TWIERDZA MODLIN

Szczegóły pod linkiem: https://twierdzamodlin.com/
Przykładowy program wycieczki:
Pakiet dla grup zorganizowanych (dzieci do 10 lat), w którym łączymy edukację historyczną ze świetną zabawą i czasem na świeżym powietrzu.
Czas: 2,5 / 3 godziny
Grupa: do 50 osób
Cena: 15 do 20 os. – 55 zł/os. | 26 do 50 os. – 50 zł/os. *opiekunowie – bezpłatnie
W cenie pakietu wejście na Wieżę Czerwoną oraz do Centrum Edukacji Historycznej pod opieką przewodnika. Za dodatkową opłatą 200 zł z przyjemnością zorganizujemy ognisko.
Program wycieczki:
Spotykamy się pod Centrum Edukacji Historycznej Prochownia 197. Grupy powyżej 25 osób dzielone są na dwa zespoły i realizują niniejszy program na przemian. Poznajemy historię bohaterskich uczniów Korpusu Kadetów w Twierdzy Modlin.
Grupa I:
Zaczynamy od Centrum Edukacji Historycznej!
Zwiedzamy obiekt w towarzystwie fantastycznego przewodnika. W obiekcie znajduje się wystawa multimedialna przybliżająca losy żołnierzy od momentu uzyskania przez Polskę niepodległości do wybuchu II Wojny Światowej.
Podczas zajęć będziecie mogli przymierzyć historyczne umundurowanie wraz z nakryciami głowy i przenieść się w dawne czasy przy pomocy multimedialnego lustra.
Po zwiedzeniu ekspozycji zapraszamy uczestników na warsztaty podczas których samodzielnie wykonacie odznaki kadeckie i dowiecie się jak wyglądała nauka w Korpusie Kadetów.
Grupa II:
Zwiedzanie obiektu odbywa się w towarzystwie dedykowanego przewodnika.
Podczas wyprawy po Twierdzy Modlin będziecie rozwiązywali zagadki, poznawali kadeckie życie w modlińskich koszarach oraz zobaczycie następujące obiekty:
Wieża Czerwona – z dwóch tarasów widokowych możemy zobaczyć wyjątkową panoramę rozciągająca się na złączeniu dwóch rzek Wisły i Narwi oraz ruiny XIX wiecznego Spichlerza, a przy dobrej pogodzie można dojrzeć nawet Warszawę.
Wystawa pojazdów wojskowych – składa się z samochodów o przeznaczeniu militarnym. Jej wyjątkowość stanowią pojazdy o nietypowych funkcjach takie jak: szpital polowy, sala opatrunkowa, ciastkarnia, piekarnia.
Izby Żołnierskie – sprawdź i przekonaj się jak żyli żołnierze w największym garnizonie wojska polskiego po II Wojnie Światowej. Sale odwzorowują pomieszczenia żołnierzy.
Wieża Wodna – znajduje się na dziedzińcu koszar. Piękna neogotycka wieża to unikalny obiekt służący do aprowizacji żołnierzy w wodę. Zawiera wiele szczegółów architektonicznych i elementów oryginalnego wyposażenia.
Brama Kadetów – miejsce, w którym znajdowała się elitarna szkoła dla młodych mężczyzn. Jej absolwentami byli polscy bohaterowie, tacy jak Tadeusz Anders, Witold Urbanowicz czy Maciej Kalenkiewicz.
CENTRUM FOLKLORU POLSKIEGO „KAROLIN”

Szczegóły pod linkiem: https://karolinmazowsze.pl/
Na zajęcia edukacyjne na wystawie stałej oraz oprowadzanie grupowe z przewodnikiem obowiązuje bilet grupowy – 12 zł/osoba.
Bilety grupowe na zwiedzanie wystawy obowiązują dla grup zorganizowanych od 10 osób. W cenę biletu wliczona jest usługa przewodnicka.
Opłata za warsztaty – 15 zł/osoba.
W oprowadzaniu grupowym z przewodnikiem, zajęciach edukacyjnych na wystawie stałej oraz warsztatach może uczestniczyć do 25 osób, powyżej tej liczby dzielimy uczestników na grupy.
W celu rezerwacji zajęć edukacyjnych, oprowadzania lub warsztatów prosimy o kontakt telefoniczny: +48 22 208 87 00 lub +48 605 501 770
lub mailowy: kontakt@karolinmazowsze.pl
Szkoły podstawowe
Proponowane przez Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” zajęcia edukacyjne i warsztaty dostosowane są do potrzeb i wieku biorących w nich udział dzieci. Prowadzone są na różnych poziomach nauczania zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Poruszają tematy omawiane podczas szkolnych lekcji oraz poszerzają zawarte w nich treści o nowe wątki. Celem spotkań jest wprowadzenie dzieci w świat wiedzy o kulturze tradycyjnej, folklorze muzycznym, instrumentach ludowych, tańcach regionalnych i narodowych oraz działalności twórców i wykonawców muzyki.
KLASY I – III
Piękna nasza Polska cała – zwiedzanie
Polska kultura ludowa jest niezwykle różnorodna i barwna. Czym różni się folklor różnych regionów Polski? Jak z tradycyjnej muzyki, śpiewu i tańca czerpie zespół „Mazowsze”? Zapraszamy na oprowadzanie o charakterze warsztatowym, angażujące dzieci, wykorzystujące różnorodne formy działań ruchowych i plastycznych. Odbędziemy niezwykłą podróż po Polsce tropem ludowej muzyki, instrumentów i strojów. Zajęcia edukacyjne na ekspozycji stałej trwają około 60 minut.
Podróże z „Mazowszem” – zajęcia na ekspozycji
Zespół „Mazowsze” niezmiennie od ponad 70 lat zachwyca publiczność. Już po pierwszych sukcesach w Polsce zaczął podróżować po świecie, koncertując i promując polską kulturę. Jak wygląda praca w „Mazowszu”? W jakich krajach koncertował Zespół? Uczestnicy spotkania wybiorą się w pełną koloru i muzyki podróż śladami „Mazowsza”. Nie tylko poznają historię Zespołu, ale również ludowe gry i zabawy, w które od pokoleń bawią się dzieci w różnych zakątkach świata, które „Mazowsze” miało okazję odwiedzić. Zajęcia edukacyjne na ekspozycji trwają około 60 minut.
Wycinanki, naklejanki – warsztat
Papierowe wycinanki to symbol polskie sztuki ludowej. Do czego służyły? Jak były wykonywane? Czym cechują się sieradzkie cacka, łowickie kodry, kurpiowskie leluje, sannickie klapoki czy kołbielskie lalki? Podczas warsztatu uczestnicy poznają tajniki sztuki wycinankarskiej i wykonają własne, niepowtarzalne wycinanki. Warsztat odbywa się w specjalnie przygotowanej przestrzeni i trwa około 60 minut.
Wątek i osnowa – warsztat
Tkactwo jest jednym z najstarszych rzemiosł. Dawniej umiejętności tkackie przekazywano z pokolenia na pokolenie, a ręczne warsztaty tkackie były ważnym elementem wyposażenia domu. Z naturalnych surowców, takich jak wełna czy len, tkano elementy ubioru i tkaniny użytkowe. Jak powstaje tkanina? Czym jest osnowa? Jak przeplatać wątek? Podczas warsztatu uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w tkaniu. Warsztat odbywa się w specjalnie przygotowanej przestrzeni i trwa około 60 minut.
Wielkanoc na ludowo – warsztat
Dawniej Święta Wielkanocne miały duże znaczenie dla mieszkańców wsi, a przygotowania do nich rozpoczynano wraz z początkiem wielkiego postu. Dlaczego Niedzielę Palmowa nazywano kwietną lub wierzbną? Co tradycyjnie powinno znaleźć się w święcące? Czym różni się pisanka od kraszanki? Co ma śmigus do dyngusa? Uczestnicy spotkania poznają wielkanocne zwyczaje i wykonają oryginalne ozdoby świąteczne inspirowane sztuką ludową. Warsztat odbywa się w specjalnie przygotowanej przestrzeni i trwa około 60 minut.
Boże Narodzenie na ludowo – warsztat
Czy na Boże Narodzenie zawsze ubierano choinkę? Jak wyglądała podłaźniczka? Co wspólnego ze świętami miał pająk? Dawniej dekoracje świąteczne wykonywano samodzielnie z takich materiałów, jak papier, bibuła i słoma. Podczas warsztatu uczniowie poznają ludowe zwyczaje bożonarodzeniowe oraz wykonają własne ozdoby. Warsztat odbywa się w specjalnie przygotowanej przestrzeni i trwa około 60 minut.
Na swojską nutę – warsztat taneczny
Tańczone w parze, kole lub korowodzie, pełne obrotów, podskoków i przytupów. Często towarzyszył im śpiew, a rytm nadawały ludowe instrumenty. Czym charakteryzują się tańce ludowe z różnych regionów Polski? Jakie tańce zaliczamy do tańców narodowych? Poznajcie kroki i figury wybranych tańców. Warsztat prowadzony przez artystów zespołu „Mazowsze” odbywa się w specjalnie przygotowanej przestrzeni i trwa około 60 minut.
Kukułeczka kuka – warsztat wokalny
Na czym polega emisja głosu? Jak prawidłowo oddychać podczas śpiewu? Jakie ćwiczenia dykcyjne i wokalne wykonują profesjonalni śpiewacy? Warsztat wokalny to okazja do pracy nad głosem pod okiem profesjonalistów i nauka utworów z repertuaru Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Zajęcia prowadzone przez artystów chóru Zespołu odbywają się w specjalnie przygotowanej przestrzeni i trwają 60 minut.
KLASY IV – VIII
Na swojską nutę – warsztat taneczny
Tańczone w parze, kole lub korowodzie, pełne obrotów, podskoków i przytupów. Często towarzyszył im śpiew, a rytm nadawały ludowe instrumenty. Czym charakteryzują się tańce ludowe z różnych regionów Polski? Jakie tańce zaliczamy do tańców narodowych? Poznajcie kroki i figury wybranych tańców. Warsztat prowadzony przez artystów zespołu „Mazowsze” odbywa się w specjalnie przygotowanej przestrzeni i trwa około 60 minut.
Kukułeczka kuka – warsztat wokalny
Na czym polega emisja głosu? Jak prawidłowo oddychać podczas śpiewu? Jakie ćwiczenia dykcyjne i wokalne wykonują profesjonalni śpiewacy? Warsztat wokalny to okazja do pracy nad głosem pod okiem profesjonalistów i nauka utworów z repertuaru Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Zajęcia prowadzone przez artystów chóru Zespołu odbywają się w specjalnie przygotowanej przestrzeni i trwają 60 minut.
Szkoły ponadpodstawowe/dorośli
Od folkloru do stylizacji – oprowadzanie
Oprowadzanie po wystawie stałej, ukazującej kulturę ludową Polski, głównie pod względem muzyki, śpiewu, tańca i stroju przedstawioną w porównaniu ze scenicznym opracowaniem folkloru prezentowanym przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Czym różni się folklor w poszczególnych regionach Polski? Na czym polega stylizacja? Jak od kulis wygląda praca zespołu? Spotkanie z naszym przewodnikiem jest świetną okazją do pogłębienia wiedzy i wymiany poglądów. Oprowadzanie po ekspozycji stałej trwa około 60 minut.
Polskie tańce narodowe – warsztat taneczny
Jak tańczy się nastrojowego kujawiaka, dynamicznego mazura, żywiołowego krakowiaka, osobliwego oberka i dostojnego poloneza? Uczestnicy warsztatów zapoznają się z historią polskich tańców narodowych i poznają podstawowe kroki i figury wybranych tańców. Warsztat prowadzony przez artystów Zespołu „Mazowsze” odbywa się w specjalnie przygotowanej przestrzeni i trwa maksymalnie 60 minut.
Kukułeczka kuka – warsztat wokalny
Uczestnictwo w warsztacie prowadzonym przez artystów chóru zespołu „Mazowsze” umożliwia zapoznanie się z elementami emisji głosu, w tym z zasadami prawidłowego oddychania podczas śpiewu, wykonywaniem ćwiczeń dykcyjnych i wokalnych oraz nauką utworów z repertuaru Zespołu. Zajęcia trwają 60 minut i są przeznaczone dla pasjonatów śpiewu w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania.
Igłą malowane – warsztat
Haft krzyżykowy, Richelieu, płaski, stebnówka, wałeczek, supełek, haft łańcuszkowy, ścieg zakopiański i wiele innych wpisane są w bogatą historię haftów. Są one piękną ozdobą strojów ludowych, m.in.: bielunek, kabotków, błokici, żywotków, złotnic czy cuch. Wykonywany za pomocą igły, z użyciem tamborka oraz nici złotych, srebrnych, białych lub kolorowych. Warsztat poprowadzi laureatka konkursu hafciarskiego Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Zajęcia odbywają się w specjalnie przygotowanej przestrzeni i trwają około 60 minut.
CENTRUM EDUKACJI LEŚNEJ W CELESTYNOWIE

Szczegóły pod linkiem: https://celestynow.warszawa.lasy.gov.pl/
W jakie dni i w jakich godzinach otwarte jest Centrum Edukacji Leśnej?
Centrum Edukacji Leśnej otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30, a grupy zorganizowane przyjmujemy na zajęcia od wtorku do piątku na godziny: 9:00 i na 12:00. W niektóre weekendy organizujemy wydarzenia edukacyjne, o których informujemy z wyprzedzeniem na naszej stronie internetowej i na fanpage’u Nadleśnictwa Celestynów na Facebooku.
Kto może skorzystać z zajęć edukacyjnych w Centrum Edukacji Leśnej?
Z zajęć mogą korzystać wszyscy, w każdym wieku, w grupach zorganizowanych, po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji.
Istnieje także możliwość indywidualnego zwiedzania ekspozycji CEL, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z Zespołem Edukacji Leśnej pod numerem: 607 723 726 lub 881 075 238 i ustaleniu planowanej daty i godziny przyjazdu.
Ile kosztuje wstęp do obiektu oraz zajęcia edukacyjne?
Zwiedzanie CEL oraz wszystkie zajęcia edukacyjne są bezpłatne. Opłaty obowiązują przy zamówieniu usług dodatkowych (rezerwacji wiaty turystycznej na ognisko lub grilla), cennik znajduje się w zakładce „wynajem obiektów”.
Gdzie odbywają się zajęcia i jak długo trwają?
Standardowe lekcje trwają 2 godziny, podzielone są na dwie części (np. zajęcia w terenie i lekcję w salach z eksponatami). Zapisy przyjmujemy na dni od wtorku do piątku, na godz.: 9:00 i na 12:00. Długość i przebieg zajęć możemy dostosować do Państwa propozycji.
Jak duże grupy mogą uczestniczyć w zajęciach?
Przyjmujemy jednorazowo grupy do 50 osób.
W jaki sposób można zapisać się na zajęcia?
Rezerwacji można dokonać telefonicznie, pod numerem: 607 723 726 lub 881 075 238. Warunkiem rezerwacji jest wpis zajęć do kalendarza rezerwacji zajęć, a następnie przesłanie przez zgłaszającego formularza (do pobrania poniżej) faksem (22) 789 82 85, lub e-mailem na adres: celestynow@warszawa.lasy.gov.pl. W przypadku zamówienia usług dodatkowych: ogniska lub grilla po zajęciach, warunkiem rezerwacji jest również wpłata uiszczona na konto nadleśnictwa w terminie najpóźniej 2 dni przed terminem objętym rezerwacją. Szczegóły dotyczące płatności znajdują się w zakładce „wynajem obiektów”.
UWAGA! W czasie prowadzenia zajęć, edukatorzy zwykle nie mogą odebrać telefonu. Prosimy dzwonić w godz. 7:30-9:00 lub 14:00-15.30.
ZAMEK W LIWIE

Szczegóły pod linkiem: http://liw-zamek.pl/
KOSZT BILETU WSTĘPU DO DWORKU I GALERII
– normalny – 14 zł
– ulgowy* – 8 zł
OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE I DZIECI DO LAT 7- WSTĘP WOLNY
ŚRODA JEST DNIEM BEZPŁATNEGO WSTĘPU DO MUZEUM
ZWIEDZANIE GRUPOWE
Od wtorku do piątku – po wcześniejszej rezerwacji -dopuszcza się zwiedzanie grupowe z przewodnikiem
(maks. do 10 osób w dworku, 10 osób w piwnicach) przy zachowaniu reżimu sanitarnego.
O więcej informacji prosimy dzwonić pod numer 25 792 57 17
KRAINA KRÓWEK CIĄGUTEK W MILANÓWKU

Szczegóły pod linkiem: https://krowki.pl/zwiedzanie-fabryki
„Z myślą o naszych najmłodszych od lat organizujemy wycieczki do Krainy Krówek ciągutek.
Dzieci na miejscu, mają okazję obserwować pełen proces przygotowywania krówek. Mogą poznać, zobaczyć, a nawet powąchać każdy ich składnik, zobaczyć, jak nasze cukierki są zawijane ręcznie w etykietki przez Panie, które pracują w naszym zakładzie produkcyjnym.
Mają też okazję spróbować świeżutkich krówek, których degustację robimy podczas oprowadzania po naszym zakładzie.
Co ciekawe, nasi mili otrzymują etykietki do cukierków, które projektują według własnej fantazji, często swoje rysunki dedykując np. mamie, babci czy też tacie z okazji ich święta. Samodzielnie zapakowane krówki w etykietkach przez siebie stworzonych sprawiają im mnóstwo radości. Dzieci, podczas zwiedzania Fabryki mają także okazję oglądać etykiety zaprojektowane przez nas, specjalnie na życzenie Klientów.
Zazwyczaj są to bardzo dobrze znane im, prężne firmy, koncerny samochodowe, seriale i programy telewizyjne.
Na zakończenie wycieczki organizujemy odlotowy konkurs rysunkowy, po którym rozdawane są słodkie niespodzianki dla naszych młodych uczestników.
Część artystyczna naszych wycieczek, odbywa się w specjalnie przygotowanej do tego świetlicy.
Zapraszamy do zwiedzania słodkiej Krainy Krówek ciągutek!
Agnieszka Lewicka
tel. (22) 724 60 40
mob. 512 511 628
wycieczki@krowki.pl”
KOLEJ WĄSKOTOROWA PIASECZNO-TARCZYN-GRÓJEC

Szczegóły pod linkiem: https://www.kolejka-piaseczno.pl/
SUNTAGO

Szczegóły pod linkiem: https://parkofpoland.com/pl/
Można zrealizować BON TURYSTYCZNY
OŚRODEK EDUKACJI PRZYRODNICZEJ – ZIOŁOWY ZAKĄTEK KORYCINY



Foto i informacje: strony internetowe podanych miejsc.